Стало відомо, наскільки укомплектована українська армія

Українська армія укомплектована основними зразками озброєння та військової техніки на 85%.

Як пише «Слово і Діло», про це розповів начальник озброєння Збройних сил України генерал-майор Микола Шевцов, повідомляє УНІАН.

При цьому військові частини, які задіяні в проведенні операції Об’єднаних сил, укомплектовані на 99%, говорить чиновник.

За словами Шевцова, для досягнення зазначеного рівня протягом 2014-2018 років проведено великий обсяг роботи в частині відновлення боєздатності озброєння та військової техніки як за рахунок ремонту, так і за рахунок поставки нового модернізованого озброєння і військової техніки та створення «практично з нуля» системи технічного забезпечення військ на всіх рівнях.

Шевцов зазначив, що в 2014 році з початку приведення зброї й техніки в боєздатний стан виявилося, що звітні показники рівня справності, які в той час вказувалися на рівні 88% наявного ОВТ не підтвердилися і були значно завищені. Фактичний рівень справності ОВТ виявився на 40-45% нижче, ніж було заявлено. Зокрема, близько 50% зразків вимагали додаткового технічного обслуговування і поточного ремонту через фізичне старіння, руйнування відповідних трубопроводів, систем електроживлення та інших систем озброєння і військової техніки.

Водночас, за його словами, в центрі обліку надлишкового майна ЗСУ для реалізації, в тому числі на експорт, було більш ніж 10 тисяч основних зразків ОВТ: сотні танків, БМП, артилерійських систем і ЗРК.

Нагадаємо, що у Києві підбили підсумки першої ветеранської дипломатичної місії в штаб квартирі НАТО.